Duszny Gdańsk

2 h 00 min
+39.00 PLN za osobę
- 0 +
Cena
39.00 PLN
Dzieci do lat 7 – udział darmowy, nie wymaga rejestracji.
Opis
Lubicie poczuć na plecach dreszczyk emocji? Chcecie sprawdzić, które miejsca w Waszej okolicy są nawiedzone? A może jesteście fanami horrorów i chcecie zobaczyć, czy coś jest w stanie Was przestraszyć? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedź brzmi: TAK – ta wycieczka będzie odpowiedzią.

Zaczniemy od zespołu Przedbramia ul. Długiej, gdzie dawniej mieściła się Katownia oraz Wieża Więzienna. Jej historia zaczęła się pod koniec XVI w., kiedy ta część obwarowań zmieniła się w więzienie. Spora część ludzi, która miała okazje wejść do obiektu, twierdzi, że w środku czuli obecność ducha i mieli wrażenie, że są lekko wpychani do cel.

Brama Wyżynna, codziennie mijana przez gdańszczan i turystów, także skrywa swoją mroczną tajemnicę. W pochmurny dzień lepiej minąć ją szybko, a gdy zapadnie zmrok – lepiej ominąć ją szerokim łukiem. Pobliscy mieszkańcy twierdzą, że bramy strzegą nieczyste moce, które tylko czają się na zbłąkanego przechodnia.

Ciekawą historię znajdziemy też przy ul. Okopowej 9, gdzie obecnie mieści się budynek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W drugiej połowie XV w. wzniesiono tam Bramę Taczkarzy, którą w XVI w. zasypano i wybudowano bastion obronny. Aby był niezdobyty, rajcy zdecydowali się na wykorzystanie pradawnego, okrutnego sposobu, który wiązał się z trupem młodzieńca.

Ulica Długa także posiada tajemnicę. Kamienica pod numerem 28 jest świadkiem mistycznych wydarzeń, które doprowadziły rodzinę do tragicznego końca. Postronni ludzie zaglądający przez szybę w drzwiach, opowiadali, że można dostrzec odbicie dostojnie ubranej gdańskiej mieszczanki, a skazańcy w drodze na miejsce egzekucji mieli prawo wejść na piętro i prosić o litość.

Sekret skrywa też Bazylika Mariacka, w której po prawej stronie od głównego ołtarza mieści się kaplica św. Jakuba. Bystrzejsze oko dojrzy, że figurze brakuje muszli, atrybutu św. Jakuba, a wierni i urzędnicy twierdzili, że była tam jeszcze przed pogrzebem pewnego szlachcica.

Jesteście gotowi na poznanie mrocznych tajemnic, po których miasto nie będzie wyglądało dla Was tak samo? 

Wybierz miesiąc
Styczeń 2021
Luty 2021
Marzec 2021
Kwiecień 2021
Maj 2021
Czerwiec 2021
Wybierz dzień
20 Styczeń
Środa
21 Styczeń
Czwartek
22 Styczeń
Piątek
23 Styczeń
Sobota
24 Styczeń
Niedziela
25 Styczeń
Poniedziałek
26 Styczeń
Wtorek
27 Styczeń
Środa
28 Styczeń
Czwartek
29 Styczeń
Piątek
30 Styczeń
Sobota
31 Styczeń
Niedziela
01 Luty
Poniedziałek
02 Luty
Wtorek
03 Luty
Środa
04 Luty
Czwartek
05 Luty
Piątek
06 Luty
Sobota
07 Luty
Niedziela
08 Luty
Poniedziałek
09 Luty
Wtorek
10 Luty
Środa
11 Luty
Czwartek
12 Luty
Piątek
13 Luty
Sobota
14 Luty
Niedziela
15 Luty
Poniedziałek
16 Luty
Wtorek
17 Luty
Środa
18 Luty
Czwartek
19 Luty
Piątek
20 Luty
Sobota
Rezerwuj wycieczkę